مدریت گشت و نگهبانی پاسبان | سیستم مدیریت حراست و انتظامات
نرم افزار مدیریت گشت و نگهبانی پاسبان
2018/08/22
سامانه انتخابات آنلاین
سامانه انتخابات آنلاین تعاونی زنبورداران
2020/02/10
برنامه تحت وب ماشین آلات

نرم افزار تعمیر و نگهداری CMMS چیست ؟

نرم افزار تعمیر و نگهداری CMMS یک نرم افزا طراحی شده برای ساده سازی  تعمیر و نگهداری میباشد .

CMMS مخفف سیستم مدیریت تعمیر و نگهداری کامپیوتری (یا نرم افزار) است. و گاهی اوقات به عنوان مدیریت دارایی سازمانی (EAM) اشاره می شود. برای درک بهتر  CMMS ما این اصطلاح را به هر یک از اجزای تک به تک آن تقسیم خواهیم کرد.

نرم افزار تعمیر و نگهداری CMMS

نرم افزار تعمیر و نگهداری CMMS

کامپیوتری (Computerized)

  با نرم افزار تعمیر و نگهداری CMMS اطلاعات تعمیر و نگهداری شما بر روی یک کامپیوتر ذخیره می شود.

این امروز به سختی تعجب آور است. پیش از دهه ۱۹۸۰ اطلاعات تعمیر و نگهداری به طور کلی با مداد و کاغذ ثبت می شدند. به همین دلیل، تعمیر و نگهداری عمدتا یک واکنش بود، نه فعالیت. و تعمیر و نگهداری زمانی رخ می داد که سیستم یا یک شی با مشکل مواجه میگردید.

در قدیم تعمیر و نگهداری کمتر رایج بود زیرا دسترسی به اطلاعات در میان انبوهی از داده های کاغذی ناممکن بود.

اما امروزه با نرم افزار تعمیر و نگهداری CMMS نظیر سیستم تعمیر و نگهداری ماشین آلات آلکا میتوان به راحتی به ببرسی وضعیت و آنالیز دارایی ها پرداخت و  از رخداد های مشکل ساز برای آن ها پیشگیری کرد .

هنگامی که راه حل های نرم افزار تعمیر و نگهداری CMMS در اواخر دهه ۸۰ و اوایل دهه ۹۰ به موفقیت رسید. سازمان ها شروع به مهاجرت از مداد / کاغذ به رایانه های خود کردند.

ناگهان سازمانها توانستند دستور کار را ردیابی کنند، سریعا گزارش دقیق تولید کنند و بلافاصله تعیین کنند که کدام یک از دارایی های آنها نیاز به نگهداری پیشگیرانه دارد.

این منجر به طول عمر دارایی ها، بهبود یازمان و در نهایت کاهش هزینه ها و افزایش سود شد.

نگهداری (Maintenance)

نرم افزار کامپیوتری نمی تواند کار یک تکنسین ماهر را انجام دهد. با این وجود، آنچه می تواند انجام دهد اطمینان از وظایف به درستی انجام شده و اولویت بندی شده و  برای اطمینان از موفقیت است. راه حل های نرم افزار تعمیر و نگهداری CMMS به تکنسین ها اجازه می دهد که کمتر تمرکز خود را بر کارهای کاغذی و بیشتر در تعمیر و نگهداری قرار دهند.

مدیریت(Management)

مدیریت تعمیر و نگهداری مهم ترین نقش را در  نرم افزار تعمیر و نگهداری CMMS دارد . نرم افزار مدیریت تعمیر و نگهداری طراحی شده است تا به کاربران اجازه دهد بصورتی فوری به وضعیت نیازهای تعمیر و نگهداری خود، سفارش کار جامع، پیش بینی موجودی دقیق و دسترسی سریع به صدها گزارش ارزشمند بپردازند . راه حل های نرم افزار تعمیر و نگهداری CMMS باعث مدیریت آسانتر خدمات توسط مدیران با اطلاع رسانی می شود، به طوری که آنها می توانند تصمیم های آگاهانه را به حداکثر برسانند.

سیستم(System)

سیستم را می توان به عنوان ترکیبی از ویژگی های و قابلیت ها در نرم افزار تعمیر و نگهداری CMMS شناخت. راه حل های مختلف نرم افزار تعمیر و نگهداری CMMS انواع مختلفی از سیستم ها را ارائه می دهند. بهتریننرم افزار تعمیر و نگهداری CMMS آن است که اجازه می دهد تا کاربران برای انجام عملیات تعمیر و نگهداری خوداقدام کنند در حالی که معرفی ویژگی های صرفه جویی در وقت که منجر به کاهش هزینه ها و صرفه جویی در وقت است را ارائه میدهد.

نگهداری باعث می شود که مدیریت سفارشات کاری، وظایف نگهداری پیشگیرانه، دارایی ها، سفارشات خرید، ناوگان، سطوح موجودی و غیره مدیریت شود.


برای اطلاعات بیشتر میتوانید :

سیستم تعمیر و نگهداری ماشین آلات الکا را مشاهده نمایید .

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *